Серед багатоповерхових будівель минулого століття, у центрі старого району, на Москалівці, серед вулиць, які ще мають стародавні назви (Гостинна, Реєстраторська, Валерьянівська, Володимирівська, Моєчна, Колодязна) стоїть великий будинок незвичайної архітектури. Мабуть, людина, яка задумала побудувати цей будинок, була романтичною і доброю. Тут завжди тепло взимку і прохолодно серед літньої спеки. Будинок побудований якісно, навіки мозолистими руками харків’ян на початку століття. У свою працю вони поклали частину своєї душі, і вона, душа народу, присутня тут і охороняє будинок усі довгі роки. Комунальний заклад «Центр дитячої та юнацької творчості № 2 Харківської міської ради» – це сторінка великої цікавої історії дитячо-юнацького руху на Харківщині. А все починалось так:

1917 рік – клуб «Знання» на вул. Благовіщенський, 18 (колишня К. Маркса). Тут збиралась учнівська молодь, підлітки Іваново-Холодногірського району. Приходили і зовсім юні: Ваня Минайленко, Федір Кубасов, Дмитро Клапцов.

1920 рік, 4 січня – Харківський губревком прийняв постанову про організацію ялинок і дитячих свят для дітей робітників.

1922 рік, липень – створений перший загін юних Спартаков при канатному заводі.

Кінець 20-х – початок 30-х років – в Харкові з’являються дитячі клуби за місцем проживання, форпости. Жовтневий район (Новобаварський) – форпост на вулиці Москалівській, 2 (колишня Жовтневої революції). Хлопці цього форпосту на чолі з Петром Усенко були на прийомі у Г. І. Петровського з проханням передати будівлю ВУЦВК дітям.

1936 рік – відкрито клуб для дітей Жовтневого району по вул. Шевченка, 9 (вул. Жовтневої революції, біля заводу ім. Шевченка). Він став філією Палацу піонерів ім. Постишева.

1953 рік – при ПК канатного заводу створено Будинок піонерів Червоно- баварського району. З об’єднанням районів – Червонобаварського та Жовтневого – відбулося об’єднання педагогічних кадрів двох позашкільних закладів. Пізніше Жовтневий Будинок піонерів став самостійним закладом. У 1973 році його адреса змінилась: Будинок піонерів «Жовтневий» відчинив свої двері для дітей та підлітків у колишній школі № 97, на вул. Гостинній, 16.

У 1992 року рішенням виконавчого комітету Жовтневої районної Ради народних депутатів Будинок піонерів було перейменовано в Центр позашкільної освіти.

У 2006 році ЦПО було надано назву Комунальний заклад «Центр дитячої та юнацької творчості № 2 Харківської міської ради»

З 1967 року по 1980 рік будинок піонерів очолював Масолітін Юрій Васильович.

З 1980 року по 2017 рік директором позашкільного закладу ЦДЮТ № 2 був Попов Микола Михайлович, який і зараз очолює туристсько-краєзнавчу роботу.

З 2017 року – директор Ткаченко Людмила Олексіївна.

Кiлькiсть переглядiв: 767